Azərbaycanda koronavirus ilə bağlı son vəziyyət açıqlandı
Azərbaycan Respublikasında koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 4449 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 9372 nəfər müalicə olunaraq sağalıb.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan verilən məlumata görə, COVID-19 üçün götürülən analiz nümunələri müsbət çıxmış 30 nəfər vəfat edib.
Xatırladaq ki, 16 Fevral 2022-ci il tarixində 7148 yoluxma faktı və 22 ölüm qeydə alındığı açıqlanmışdı. 09 Fevral 2022-ci il tarixində açıqlanmış fakt (7779) bugünədək qeydə alınmış ən yüksək günlük yoluxma sayıdır.
Azərbaycanda son sutkada koronavirus (COVID-19) əleyhinə 51 641 vaksin vurulub. Bir gündə birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 3244, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 2190, üç və daha çox doza vaksinlərin sayı 43 231, pozitiv nəticədən sonra "buster" doza vaksinlərin sayı 2976-dır.